ICAO zkoušky

Udělejte si zkoušku z ICAO angličtiny u nás!

On-line z pohodlí domova. Využít můžete také termíny na prezenční formu zkoušky v Praze na Ruzyni.

Zkoušet vás sice musí jiný examinátor než ten, který vás na zkoušku připravoval. Nicméně u nás máme jednu příručku a jedny pravidla. Všichni examinátoři i lektoři vyžadují a zkouší totéž.

Vyberte si termín i formu zkoušky zde:

Zkouška ať on-line nebo prezenční trvá 30 až 60 minut. Registrace je nutná alespoň 3 dny dopředu na předem stanovené termíny. Přesný čas je s vámi komunikován s ohledem na další zkoušené kandidáty. Před zahájením zkoušky budete požádání o Vaší identifikaci pomocí občanského průkazu nebo pasu. 

Obsah zkoušky

Zkoušku vedou dva examinátoři a vše se nahrává

 

Nemějte však obavy!

Výchozím předpisem je ICAO doc 9835, provedení odpovídá EASA Part-FCL.055 a AMC1 FCL.055.

 

Co je však důležité:

Vše probíhá ve zcela přátelské atmosféře!

 

Z důvodu objektivity se zkouška skládá z několika témat.

 

Někde je výkon lepší, jinde horší, hodnotí se celek.

Část 1. Úvodní rozhovor

 

Kandidát představí sebe, svojí práci nebo školu, zájem o letectví, své zkušenosti a své ambice. Jedná se o dialog, hodnotí se schopnost vyjadřování, schopnost porozumět a reagovat.

Část 2. Technická angličtina

 

Následně obdržíte obrázek nebo obrázek s textem k jeho popisu v anglickém jazyce. Obrázky jsou s leteckou tematikou, (části příruček Cessna, Piper, nebo učebnice létání). Popis je zaměřen na znalost technické angličtiny (ne znalost systému), examinátor případně rozvine dialog.

Část 3. Zkratky

 

V této části si vylosujete jednu z karet obsahující METAR, TAF a jeden či více zpráv NOTAM. Vaším úkolem bude zprávy dekódovat a vysvětlit. Hodnotí se znalost zkratek, znalost významu i vhodné vyhodnocení zpráv. V případě potřeby může examinátor položit i doplňující otázky.

Část 4. Fráze

 

Nyní kandidát dostane několik frází v českém jazyce s úkolem fráze přeložit a následně fráze vysvětlit s udáním vhodných příkladů. Anglicky mluvící žadatelé obdrží fráze v anglickém jazyce a vysvětlují jejich význam. Hodnotí se znalost a schopnost vhodného použití frází letecké frazeologie.

Část 5. Poslech

 

Běžnou praxí je poslech zprávy ATIS a její zápis s následným rozborem. Následuje poslech komunikace Pilot/ATC a následný rozbor. Hodnotí se schopnost porozumění.

Část 6. Simulovaná komunikace

 

V této části budete simulovat komunikaci s examinátorem, vy jako pilot, on jako ATC. Úkolem bude buď odlet, přílet, nebo část letu. Hodnotí se stavba vět hlášení či žádostí a správné reakce s využitím letecké frazeologie.

Nejste si zcela jistí a chtěli by jste se připravit?

 

Zkuste si zkoušku na nečisto v podobě připraveného kurzu Příprava na ICAO zkoušku. Zde se seznámíte s obsahem, můžete se na vše zeptat a získáte doporučení pro další zlepšení. Nebo jiná možnost, vypilujte to, co potřebujete; Leteckou komunikaci na modelových příkladech, anglickou gramatiku s lektorem angličtiny, nebo technickou angličtinu s anglicky mluvícím odborníkem. Navštivte nabídku našich kurzů!