ICAO angličtina

Udělejte si zkoušku z ICAO angličtiny u nás!

On-line z pohodlí domova.

Prezenčně v Praze na Ruzyni

Absolvovali jste přípravný kurz u nás? …pak víte přesně na co se Vás bude examinátor ptát!

U nás máme jednu příručku a jedny pravidla. Všichni lektoři a examinátoři vyučují a zkoušejí totéž.

Zkoušku lze vykonat buď prezenčně nebo on-line. Zkoušky on-line / prezenčně na Ruzyni začínají většinou po 15. hodině. Zkoušky na LKBE začínají již ráno. Přesný čas zkoušky včas sdělíme, záleží na počtu přihlášených. Doba trvání jedné zkoušky je 30 až 60 minut.

Obsah zkoušky

Zkoušku vedou dva examinátoři a vše se nahrává

 

Nemějte však obavy!

Výchozím předpisem je ICAO doc 9835, provedení odpovídá EASA Part-FCL.055 a AMC1 FCL.055.

 

Co je však důležité:

Vše probíhá ve zcela přátelské atmosféře!

 

Z důvodu objektivity se zkouška skládá z několika témat.

 

Někde je výkon lepší, jinde horší, hodnotí se celek.

Část 1. Úvodní rozhovor

 

Na úvod představíte sebe, svojí práci nebo školu, zájem o letectví, své zkušenosti a své ambice. Jedná se o dialog, hodnotí se schopnost vyjadřování, schopnost porozumět a reagovat.

Část 2. Zkratky

 

Nejdříve vám bude přehrána zpráva ATIS. Vaším úkolem je zprávu zaznamenat a vysvětlit. Dalším doplněním mohou být samotné zprávy METAR a TAF.

 

Následně obdržíte zprávy NOTAM. Úkolem je opět zprávy dekódovat a vysvětlit. Hodnotí se znalost zkratek, znalost významu i správné vyhodnocení zpráv. 

Část 3. Poslech

 

Běžnou praxí je poslech komunikace nebo krátké zprávy z letectví na BBC new.  Zkoušející následně položí několik otázek a otevře dialog na dané téma. Hodnotí se schopnost porozumění.

Část 4. Odborný text

 

Ve většině případů se jedná o část z příručky na letadlo POH nebo část textu z příručky AIP.  Hodnotí se schopnost porozumění a následného překladu či vysvětlení.

Část 5. Technická angličtina

 

Obdržíte obrázek a budete požádáni k jeho popisu v anglickém jazyce. Obrázky jsou s leteckou tematikou (fotografie letišť, letadel, zařízení, ale také mapy, části příruček, atd). Popis je zaměřen na znalost technické angličtiny (ne znalost systému), zkoušející případně rozvine dialog.

Část 6. Simulovaná komunikace

 

V této části budete simulovat komunikaci se zkoušejícím Vy jako pilot, on jako ATC. Úkolem bude odlet, přílet, nebo část letu. Hodnotí se struktura hlášení a žádostí a správné reakce s využitím letecké frazeologie.

Nejste si zcela jistí a chtěli by jste se připravit?

 

Zkuste si zkoušku na nečisto v podobě připraveného kurzu Příprava na ICAO zkoušku. Zde se seznámíte s obsahem, můžete se na vše zeptat a získáte doporučení pro další zlepšení.

 

 Navštivte též nabídku všech našich kurzů!