ICAO angličtina

Udělejte si zkoušku z ICAO angličtiny u nás!

On-line z pohodlí domova. 

Využít můžete také termíny na prezenční formu zkoušky v Praze na Ruzyni.

Zkoušet vás sice musí jiný examinátor než ten, který vás na zkoušku připravoval. Nicméně u nás máme jednu příručku a jedny pravidla. Všichni examinátoři i lektoři vyžadují a zkouší totéž.

Vyberte si termín i formu zkoušky zde:

Zkoušku lze vykonat buď prezenčně nebo on-line. Vypsané termíny jsou vždy jednou v měsíci a ne dříve jak po 15. hodině. Přesný čas zkoušky záleží na počtu přihlášených a doby přijetí zaplacené registrace. Doba trvání jedné zkoušky se pohybuje od 30 do 60 minut. 

 

Vyplněním našeho nákupního formuláře (Přihlášky ke zkoušce) odešlete přihlášku a budete vyzváni k platbě. Následně vám bude odeslán registrační formulář s požadavky dle UCL. K možnosti vykonat zkoušku jsou třeba dva kroky; zaplatit cenu zkoušky a odeslat vyplněný registrační formulář. Oba kroky je třeba splnit alespoň 3 dny před vybraným termínem zkoušky. 

 

  • Termín zkoušky si vyberete v registračním formuláři.
  • Kdy odešlete registrační formulář s vybraným termínem zkoušky je na vás, nicméně učiňte tak co nejdříve.
  • Přesný čas zkoušky je s vámi komunikován předem s ohledem na pořadí ostatních uchazečů. 
  • Před zahájením zkoušky budete požádání o Vaší identifikaci pomocí občanského průkazu nebo pasu.

Zkoušky poskytujeme společně s partnery FlyCzech.eu

Obsah zkoušky

Zkoušku vedou dva examinátoři a vše se nahrává

 

Nemějte však obavy!

Výchozím předpisem je ICAO doc 9835, provedení odpovídá EASA Part-FCL.055 a AMC1 FCL.055.

 

Co je však důležité:

Vše probíhá ve zcela přátelské atmosféře!

 

Z důvodu objektivity se zkouška skládá z několika témat.

 

Někde je výkon lepší, jinde horší, hodnotí se celek.

Část 1. Úvodní rozhovor

 

Na úvod představíte sebe, svojí práci nebo školu, zájem o letectví, své zkušenosti a své ambice. Jedná se o dialog, hodnotí se schopnost vyjadřování, schopnost porozumět a reagovat.

Část 2. Zkratky

 

Nejdříve vám bude přehrána zpráva ATIS. Vaším úkolem je zprávu zaznamenat a vysvětlit. Dalším doplněním mohou být samotné zprávy METAR a TAF.

 

Následně obdržíte zprávy NOTAM. Úkolem je opět zprávy dekódovat a vysvětlit. Hodnotí se znalost zkratek, znalost významu i správné vyhodnocení zpráv. 

Část 3. Poslech

 

Běžnou praxí je poslech komunikace nebo krátké zprávy z letectví na BBC new.  Zkoušející následně položí několik otázek a otevře dialog na dané téma. Hodnotí se schopnost porozumění.

Část 4. Odborný text

 

Ve většině případů se jedná o část z příručky na letadlo POH nebo část textu z příručky AIP.  Hodnotí se schopnost porozumění a následného překladu či vysvětlení.

Část 5. Technická angličtina

 

Obdržíte obrázek a budete požádáni k jeho popisu v anglickém jazyce. Obrázky jsou s leteckou tematikou (fotografie letišť, letadel, zařízení, ale také mapy, části příruček, atd). Popis je zaměřen na znalost technické angličtiny (ne znalost systému), zkoušející případně rozvine dialog.

Část 6. Simulovaná komunikace

 

V této části budete simulovat komunikaci se zkoušejícím Vy jako pilot, on jako ATC. Úkolem bude odlet, přílet, nebo část letu. Hodnotí se struktura hlášení a žádostí a správné reakce s využitím letecké frazeologie.

Nejste si zcela jistí a chtěli by jste se připravit?

 

Zkuste si zkoušku na nečisto v podobě připraveného kurzu Příprava na ICAO zkoušku. Zde se seznámíte s obsahem, můžete se na vše zeptat a získáte doporučení pro další zlepšení. Nebo jiná možnost, vypilujte to, co potřebujete; Leteckou komunikaci na modelových příkladech, anglickou gramatiku s lektorem angličtiny, nebo technickou angličtinu s anglicky mluvícím odborníkem. Navštivte nabídku našich kurzů!