O nás

Jsme skupina pilotů, instruktorů, řídících letového provozu a certifikovaných lektorů angličtiny. 

Vítejte na stránkách jazykové školy
zaměřené čistě na leteckou komunikaci a leteckou angličtinu.

O nás, aneb jak to všechno začalo

Stejně jako jiné projekty, i tento vznikal postupně a stále roste. V roce 2009 jsem začal létat jako instruktor. U začínajících žáků je normální vše stále vysvětlovat, avšak s leteckou komunikací to bývá o chlup těžší. I když klasické učebnice k létání byly k dispozici i tenkrát, tak návodná učebnice na komunikaci (co, kdy, kde a jak mají říkat) jednoduše chyběla. Žákům v základním výcviku na řízeném letišti v Brně jsem tedy rozdával své zápisky. Popsaného papíru vzniklo postupně až dost, a tak v roce 2014 vyšla knížka Letecká komunikace CZ-EN.

Během následujících let si kniha vždy našla svoje čtenáře, a to i v době, kdy neměla žádnou reklamu. Ze zájmu o knížku mám stále radost, a to mě motivuje k aktualizacím a drobným úpravám. Proto knížku vždy vydávám v nízkém nákladu 100 ks a každé vydání se mírně liší od předchozího.

Čas postoupil, přišel covid a s ním mnoho změn. I když knížka byla stále oblíbená, cítil jsem, že bych chtěl nabídnout něco víc. Přece jen o komunikaci nestačí jen číst, je potřeba také poslouchat a mluvit. Společně s mými kolegy jsme začali nabízet online výukové kurzy letecké angličtiny a komunikace.

Co plánujeme dál

Naší vizí do budoucna je rozšíření nabídky o další služby, například zprovoznění online aplikace pro samostudium nebo doplnění dalších dvojjazyčných textů s nahrávkami. Pokud Vám na stránkách něco chybí, pište své návrhy a podněty ke zlepšení, tím nám můžete přispět k rozvoji tohoto projektu.

David Chaluš

červen 2022

Kdo vás učí

Jsme tým profesionálních pilotů, instruktorů, řídících letového provozu a lektorů letecké angličtiny.